Logo Gmina Błędów

News

IV Historyczny Turniej „Jeden z dziesięciu” w PSP im. 11 Listopada w Gołoszach

Galeria zdjęć
 

Już po raz czwarty 23 maja 2016r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Wójta Gminy Błędów pt. „Polska – moja Ojczyzna”.Dziesięcioro uczestników Szkół Podstawowych z Wilkowa, Błędowa, Lipia i Gołosz popisywało się wiedzą o Polsce.

Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Honorowy –sekretarz Gminy Błędów – Jacek Adamski, który czynił usilne starania, aby wzrosła ranga tegoż konkursu. Skutecznie zabiegał, aby IPN ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wspaniale wydane dzieła stały się nie tylko cennym upominkiem, ale zarazem doskonałym źródłem informacji o naszej Ojczyźnie.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jackowi Adamskiemu za współpracę, zaangażowanie, czynny udział i pomoc w organizacji turnieju oraz za krzewienie patriotyzmu zgodnie z ideą Patrona naszej szkoły.

Jury stanowili opiekunowie uczniów: Magdalena Pardej, Janusz Major i Genowefa Czarnecka, która była prowadzącą konkursu a zarazem jego organizatorką. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska. Stroną techniczną – zapisywaniem wyników - zajęła się uczennica kl. VI Aleksandra Podsiadła.

Konkurs przypominał znany turniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu”, a jego ideą było szerzenie wśród uczniów wiedzy o Polsce – zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym. Wszyscy uczestnicy świetnie odpowiadali na pytania, niemniej jednak gospodarze byli górą. Tytuł Laureata zdobył uczeń kl. VI PSP w Gołoszach – Rafał Nowocień, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się uczennice: Katarzyna Staszewska i Zofia Górska- z tej samej szkoły. Zwycięzców przygotowywała Genowefa Czarnecka

Według opinii członków Komisji uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Honorowego Patrona – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, które z przyjemnością wręczyli Honorowy Gość – Jacek Adamski wraz z dyrektor szkoły – Małgorzatą Krasuską i Szanowną Komisją.

Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze (nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców ucz. kl. VI), choć na twarzach odpowiadających malowała się powaga i lekki stres. IV edycja konkursu powoli staje się tradycją naszej szkoły, a zarazem stanowi wspaniałą intelektualną i patriotyczną „zabawę”.

Dyrektor szkoły oraz organizator składają Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie oraz władzom gminnym serdeczne podziękowania za pozytywne ustosunkowanie się do wcielenia w życie powyższego przedsięwzięcia.

Organizator:

Genowefa Czarnecka

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.