Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 1089

Dzień Sportu w PSP w Lipiu

15.06.2021

Czerwcowy poniedziałek zapadnie w pamięci uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu na bardzo długo. 14 czerwca 2021 r.
w placówce odbył się Dzień Sportu pod hasłem „Ze sportem na TY”. To ciekawe wydarzenie zbiegło się w czasie z pierwszym meczem Polaków na Euro 2020. Nauczyciele i uczniowie chcieli wesprzeć naszych piłkarzy, dlatego ubrali się w barwy narodowe.

Wydarzenie otworzyli: Dyrektor Szkoły Janina Bachowicz, sekretarz Gminy Błędów Jacek Adamski oraz trener siatkówki Andrzej Stępniak.

Dzień Sportu przeprowadziła drużyna siatkarska, która na co dzień gra profesjonalnie w IV lidzie. Nad przebiegiem całego wydarzenia czuwał trener Andrzej Stępniak. Razem ze swoimi zawodnikami zorganizował dla uczniów wiele ciekawych konkursów, poprzedzonych tańcem i wspólną rozgrzewką.

Dzieci świetnie się bawiły. Radość ze wspólnie spędzanego czasu przeplatała się ze sportową rywalizacją, którą było czuć na każdym kroku. Wszyscy mogli się zaangażować w konkurencje sprawnościowe i pokazać swoje mocne strony. Siatkarze i ratownik medyczny czuwali nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Po intensywnym treningu każdy uczeń wie, jak wygląda prawidłowa postawa siatkarska i jak należy odbijać piłkę sposobem górnym oraz dolnym.

Atrakcją wydarzenia były niecodzienne i pomysłowe ćwiczenia, pozwalające spojrzeć na sport z nowej perspektywy. Dzieci zagrały m.in. w sportowe „kółko i krzyżyk”. To pokazuje, że organizatorzy zadbali o to, aby połączyć rozwój umysłowy i fizyczny.

Jak po każdym wydarzeniu sportowym, tak samo i w tym przypadku – po rywalizacji przyszedł czas na wręczenie nagród. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali piłki ufundowane przez Wójta Gminy Błędów oraz sok od sponsora tytularnego klubu. Dodatkowo każdy uczeń dostał upominek w nagrodę za swoje zaangażowanie – okulary przeciwsłoneczne.

Następnie przyszedł czas na pojedynek: siatkarze kontra uczniowie. Było to bardzo cenne doświadczenie dla młodych sportowców, którzy w przyszłości również chcieliby grać na parkietach ligowych.

Sportowa rywalizacja była okazją do zbiórki funduszy na cel charytatywny. Samorząd Uczniowski jak zwykle stanął na wysokości zadania. Przygotował pyszne
biało-czerwone galaretki oraz lemoniadę. Cały dochód ze sprzedaży produktów zostanie przekazany na leczenie chorej dziewczynki z Białej Rawskiej.

Zakończeniem wydarzenia był mecz pokazowy zaprezentowany przez gości oraz wspólne pieczenie kiełbasek ufundowanych przez Urząd Gminy w Błędowie.

Anna Stępniak – PSP w Lipiu

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.