Logo Gmina Błędów

News

Święto Literatury w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie

Galeria zdjęć

 W czwartek, 9 czerwca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błędowie uczniowie z klasy VI a wystawili przedstawienie pt. „Może trzeba Ci pomóc” na motywach powieści Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy”, natomiast dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje ulubione wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Występy młodych aktorów zainaugurowały po raz pierwszy Święto Literatury w szkole. 10 czerwca 2016 r. szkoła przeobraziła się w literacką krainę pełną przeróżnych bohaterów z bajek, baśni i powieści...

Uczniowie szkoły - uczestnicy Parady Bajkowych Postaci - włączyli się w ten sposób w Ogólnopolską Akcję ”Jak nie czytam, jak czytam”, której ideą jest inicjowanie mody na czytanie. Rozpoczęła ją - odczytaniem fragmentu książki A. Maleszki ”Magiczne Drzewo. Pojedynek” - p. Ewa Biniszewska.

Barwny korowód bajkowych postaci wraz z przygotowanymi przez każdą klasę ciekawymi transparentami promującymi czytanie wyruszył ulicami Błędowa zatrzymując się przed instytucjami, których przedstawiciele czytali dalsze fragmenty książki. 
 Do wspólnego czytania włączyli się: pracownik Zespołu Oświaty Gminnej - p. Agnieszka Zaraś, dyrekcja Publicznego Gimnazjum - p. Krzysztof Kaźmierczak i p. Marianna Szewczyk, dyrektor Przedszkola Samorządowego - p. Małgorzata Sieradzan, sekretarz Urzędu Gminy w Błędowie - p. Jacek Adamski, pracownik Banku Spółdzielczego w Grójcu oddział w Błędowie - p. Paulina Woźniak.

Szczególnie serdecznie i z koszem pełnym słodyczy przywitał wszystkich dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej - p. Karol Majewski. Ostatnim punktem parady było spotkanie z p. Barbarą Mikołajczyk - dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej i wolontariuszkami, które przeczytały fragment książki G. Kasdepke ”Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”.

 
 Uczniowie oryginalnymi aranżacjami postaci udowodnili, że mają ogromne pokłady kreatywności, pomysłowości, a także poczucie humoru i dystans do siebie. Wspaniała atmosfera utrzymywała się w szkole cały dzień. Parada była radosnym i wesołym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców Błędowa. Pozostaną po niej miłe wspomnienia i miłość do książek. Koordynatorkami akcji były: p. Magdalena Strzelecka i p. Małgorzata Madej.

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.