Logo Gmina Błędów

News

Spektakl Profilaktyczny "Działka"

18.11.2016

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Błędów pana Marka Mikołajewskiego, dnia 8 listopada 2016r społeczność błędowskiego gimnazjum miała przyjemność obejrzeć spektakl profilaktyczny "Działka" zaprezentowany przez formację teatralną "Mam Teatr" – aktorów Marzannę Graff oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Przedstawienie teatralne zawarte w trzech aktach pokazuje w niezwykle realny sposób co dzieje się z rodziną, w której ktoś zaczyna eksperymentować z narkotykami. Spektakl przedstawia problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka poprzez relacje z jego najbliższymi. Rodzice żyją w przeświadczeniu, że ich syn ma wszystko czego potrzebuje młody człowiek – nie kontrolują go, dają pozornie kontrolowaną wolność  i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu. A koledzy… wolą nie widzieć co się dzieje, bo przecież lepiej jest się nie wtrącać i udwać, że to nie moja sprawa. Czy w takich warunkach rodzina da radę przetrwać?  Czy zmierzy się z problemem    i podejmie walkę ? Na te i wiele innych pytań  widz otrzymuje odpowiedź w trakcie trwania przedstawienia – na szczęście wszystko kończy się dobrze.....

Po obejrzeniu sztuki uczniowie mogli porozmawiać z aktorami o problematyce poruszanej w spektaklu, a p. Marzanna Graff  opowiedziała młodzieży o swych doświadczeniach związanych z leczeniem uzależnień. Po tym, obecni w trakcie trwania spektaklu funkcjonariusze policji KP w Grójcu, przybliżyli uczniom teamtykę dopalaczy, skutki ich spożywania oraz konsekwencje zarówno te dla zdrowia, jak i prawne. Spotkanie profilaktyczne pozostawiło w umysłach młodych ludzi niezwykle ważne przesłanie – jak bardzo ważną rolę w ich życiu odgrywają rodzice oraz świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą beztroskie życie nastolatka.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie za udostępnienie sali gimnastycznej na czas trwania przedstawienia oraz Wójtowi Gminy Błędów za sfinansowanie przedsięwzięcia.

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Galeria zdjęć z wydarzenia.

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.