Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 1294

Wspólne kolędowanie w Publicznej Szkole Podstawowej im. St. Fiedorowicza w Lipiu.

10.01.2022

6 stycznia 2022 roku po rocznej przerwie, w godzinach wieczornych znów z budynku szkoły popłynęły melodie pięknych polskich kolęd i pastorałek.

Uroczystość rozpoczęła Janina Bachowicz – dyrektor szkoły, witając bardzo serdecznie przybyłych gości: Pana Jacka Adamskiego – sekretarza gminy Błędów, ks. proboszcza – Ewarysta Tomasiewicza, rodziców uczniów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

Tradycyjnie pierwsza część wieczornicy to przedstawienie jasełkowe, które tym razem zostało rozpoczęte „tańcem aniołów” w wykonaniu uczennic klasy pierwszej i drugiej przy pięknej scenerii z piękną choreografią. Jasełka w wykonaniu uczniów klasy I i II zostało wcześniej zaprezentowane społeczności szkolnej podczas tradycyjnej szkolnej wigilii – 17 grudnia 2021 r.

Druga część uroczystości to tradycyjne wspólne kolędowanie, które zostało poprowadzone przez zespół ludzi „Pozytywnie zakręconych”. W repertuarze znalazły się znane i mniej znane polskie kolędy i pastorałki. Jak zwykle największe wrażenia i emocje wywołała polska „Kolęda dla nieobecnych” w wykonaniu Pani Katarzyny Skarzyńksiej.

Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu  głos zabrał sekretarz gminy Pan Jacek Adamski, który w swoim przemówieniu nawiązał do przeżywania tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia, podziękował i pogratulował organizatorom za kolejne wzniosłe przeżywanie okresu świątecznego, życząc wszystkim dobrego i wolnego od COVIDA 2022 roku.

Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim uczestnikom i organizatorom wieczornicy: Paniom: Annie Stokowskiej i Ewelinie Szulczyk za przygotowanie przedstawienia, rodzicom za przygotowanie strojów swoim dzieciom. Zespołowi „Pozytywnie zakręconych”: Annie Witczak, Magdalenie Kuś, Hannie Rybak, Elżbiecie Rupiewicz, Danucie Sokołowskiej, Katarzynie Skarzyńskiej, Małgorzacie Słomka, Panom: Dariuszowi Mamińskiemu i Januszowi Sakowskiemu za przewodzenie w śpiewie, akompaniatorom: Marioli Noga - skrzypce, Arturowi Jeżewskiemu - akordeon oraz Dariuszowi Trójkowskiemu – gitara za piękne melodie. Szczególne podziękowanie dla Dariusza Bachowicza, który nie tylko akmopaniował w I i II części, ale czuwał na całością wspólnego kolędowania. Koncert prowadziły uczennice klasy VIII – Maja Skarzyńska i Julia Łukasiewicz, do których również są skierowane słowa podziękowania.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.