Logo Gmina Błędów

News

Powróćmy jak za dawnych lat

29.11.2016

Listopad: „mgły sunące się w ogrodzie, zwiędłe kwiaty, zbrązowiała trawa” to wszystko sprawia, że miesiąc ten kojarzy się nam z jakąś tęsknotą,
ze wspomnieniami…

Dlatego, w pewien pogodny, listopadowy wieczór lipska społeczność (uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i mieszkańcy wsi) zebrali się
w naszej szkole, aby poprzez piosenki nucone przez nasze prababcie i babcie przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz. Przenieść się w czasy, kiedy to na scenach triumfy święciły takie szlagiery jak; „Ach, jak przyjemnie”, „Graj piękny Cyganie”, „Każdemu wolno kochać”, „Brunetki i blondynki” czy „Już nie zapomnisz mnie”.

„Powróćmy jak za dawnych lat” to wersy znanej pieśni, której słowa napisał Jerzy Popławski, ale także hasło przewodnie naszego spotkania. Niezwykle utalentowani i odważni absolwenci naszej szkoły przez blisko dwie godziny umilali nam czas swoimi popisami wokalnymi. Stroje i incenizacja także oddawały charakter epoki, która była inspiracją dla wykonawców. Występowi wokalnemu epickich ram nadał specjalnie ułożony na tę okoliczność scenariusz.

Część muzyczną poprzedzał program artystyczny, w którym uczniowie klasy szóstej przybliżyli nam historię Polski od rozbiorów aż po rok 1918,
w którym Polska odzyskała niepodległość. Poprzez wiersze, pieśni patriotyczne dzieci złożyły hołd poległym w walkach za naszą Ojczyznę Polakom.

Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Pan Mirosław Jakubczak, Pan Jacek Adamski z małżonką, ksiądz Ewaryst Tomasiewicz.

Na scenie wystąpili: uczniowie klasy szóstej, piątej, trzeciej oraz Panie: Hanna Rybak, Katarzyna Skarzyńska, Danuta Sokołowska, Małgorzata Słomka, Magdalena Kuś, Renata Rupiewicz, Anna Witczak, Magdalena Łukasiak, Mariola Noga i Panowie: Zenon Lotolc, Sylwester Nowocin, Janusz Sakowski, Dariusz Trójkowski.

Podczas spotkania został zaprezentowany kalendarz na 2017 r. (propagujący czytelnictwo) z autorskimi pracami naszych uczniów.

Część patriotyczną przygotowała Pani Anna Pawlak, a koordynatorem wieczoru był Pan Dariusz Bachowicz.

Autorem scenariusza wykorzystanego w części drugiej uroczystości był Pan Zbigniew Woźniak.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszego spotkania serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że pozostanie ono na długo w pamięci gości. Sala wypełniona po brzegi pozwala nam przypuszczać, że podobne inicjatywy są potrzebne i cieszą się sympatią mieszkańców naszej okolicy. Dodaje nam to siły i wiary w to, że to co robimy jest potrzebne. Na zakończenie Pani dyrektor Janina Bachowicz podziękowała artystom za występ, widowni
za przybycie i zaprosiła na spotkanie jasełkowe, które odbędzie się w styczniu.

Anna Pawlak

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.