Logo Gmina Błędów

News

Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia 2 klasy PSP Błędów

13.12.2016

Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w  konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły.

Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy!

 Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!" dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Jego plakat z hasłem ekologicznym zajął I miejsce w kategorii kl. 0 - III. Mateusz w swojej pracy w bardzo wymowny sposób przedstawił zagadnienie związane z ochroną powietrza oraz skutki jego zanieczyszczenia, zwłaszcza przez indywidualne gospodarstwa domowe. Konkurs przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad  2100 uczestników z  Mazowsza. Podczas gali finałowej w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, która miała miejsce 9 XII 2016r.,  towarzyszyli mu Rodzice, dyrektor szkoły – Pani Anna Pełka i wychowawczyni - Pani Marzanna Wasilewska. Z rąk Elżbiety Lanc - członka zarządu województwa mazowieckiego, Urszuli Kierzkowskiej - wiceprzewodniczącej Komisji Ochrony Środowiska i Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Artura Dąbrowskiego - prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Mateusz otrzymał  gratulacje, dyplom i sprzęt sportowy. Nagrodą dla szkoły był stół do gry w tenisa.  Laureat udzielił również swojego pierwszego wywiadu dla radia ESKA. Dodatkową  atrakcją finałowej gali był występ znanego polskiego iluzjonisty – Macieja Pola.

Mateusz godnie reprezentował naszą szkołę. Jesteśmy z  niego dumni i życzymy mu wielu sukcesów!!!

Konkurs przeprowadził Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani Ewa Balińska.

Galeria zdjęć z wydarzenia.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.