Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 1407

Spotkanie z Wójtem Gminy w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie

29.04.2022

Przedszkole Samorządowe w Błędowie uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Złożeniami i celami tego projektu są między innymi    kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku dla własnego państwa, szacunku dla własnego państwa uwrażliwienie na piękno, folklor, tradycje Polski, szacunku dla własnego państwa, dostrzeganie piękna ojczystego miejsca, budzenie poczucia więzi z najbliższyn otoczwniem. 

W dniu 26 kwietnia zaprosiliśmy do naszej placówki Wójta Gminy Błędów pana Mirosława Jakubczaka, aby w jego obecności podsumować działania projektowe dotyczące naszej Małej Ojczyzny- Błędowa.

W ramach projektu przedszkolaki relizowły zadania związane z rodziną , która jest pierwszą, najbliższą ,, małą ojczyzną” każdego dziecka, swoim przedszkolem- poznając jego historię, tradycje spotykając się z naszymi absolwentami.

Kolejna grupa tematyczna dotyczyła naszego miejsca zamieszkania i najbliższej okolicy.

Dzieci poznawały Gminę Błędów, jej zabytki, kulturę, architekturę, tradycje, miejsca pamięci narodowej, ciekawostki z naszej gminy, ,,Bohaterów z sąsiedztwa”, czyli wyjątkowe osobowości, które rozsławiły w historii lub rozsławiają obecnie nasz region.

Odbywały się plenery malarskie ,,Chodź, pomaluj mój świat”. Przedszkolaki pisały ,,List do przyszłości” i wraz z ,,Kapsułą Czasu” zakopały go w przedszkolnym ogródku, wykonały pracę plastyczną ,,Moja miejscowość za sto lat”. Poznały i kolorowały herb naszej gminy, zarojektowały flagę i kartę pocztową z Błędowa.

Napisaliśmy wiersz o naszej miejscowości, odszukaliśmy piosenkę o Błędowie, którą przed 20 laty napisał dla naszego przedszkola, prowadzący wówczas u nas rytmikę pan Karol Jagiełło oraz wiersz ,,Nasza mała Ojczyzna” autorstwa pani Urszuli Wojteckiej.

Na zakończenie działań dotyczących małej ojczyzny, przedszkolaki wykonały,, Największą laurkę dla Błędowa”. Do tego zadania zaprosiliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych przy PSP w Błędowie i w Gołoszach. Tę imponującą laurkę oraz foldery z pracami dzieci, wiersze, piosenkę
i projekt flagi przekazaliśmy na ręce pana Wójta Gminy.

Nasze spotkanie uświetniła kapela ludowa Bożeny i Józefa Kowalczyków  z sąsiedniej gminy Sadkowice. Pan Józef jest uznanym, wielokrotnie nagradzanym w różnorodnych przeglądach
i konkursach, muzykantem ludowym. Pani Bożena na co dzień występuje w zespole ludowym ,,Sierzchowianie”. Kapela reprezentuje region rawsko- opoczyński, region położony najbliżej Błędowa kultywujący tradycje ludowe. Państwo Kowalczykowie zaprezentowali dzieciom piękny strój, śpiew ludowy, muzykę i tańce, takie jak: oberki, polki, walczyki. Wszystkie chętne dzieci mogły zagrać na barabanie.

Był to dla naszego przedszkola niezapomniany dzień.

Urszula Wojtecka, Elżbieta Legucka  Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.