Logo Gmina Błędów

News

Odblaski ratują życie!

22.12.2016

Odblaski ratują życie! Wiedzą o tym uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie.

14 grudnia 2016 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie (klasy I – VI) oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami przystąpili do konkursu pt. „Odblaskowa klasa 2016”.  Jest on częścią programu profilaktycznego B&N” czyli  B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, realizowanego wspólnie z Samorządem Szkolnym. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Działania realizowane w szkole również zwracały uwagę na ich bezpieczeństwo po zmroku.

Uczniowie spisali się znakomicie – ubrani w odblaski paradowali w szkole cały dzień. Komisja konkursowa policzyła ich ilość w każdej klasie. Okazało się, że w kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa III b, natomiast w kategorii klas starszych – IV a. Szczególne pochwały należą się Oddziałowi Przedszkolnemu, który po raz pierwszy – z wielkim zaangażowaniem - brał udział w konkursie.

Szczególnymi gośćmi odblaskowej akcji byli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Grójcu - podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Kierownik Posterunku Policji w Błędowie - mł.asp. Leszek Marcinkowski.  

Podinsp. Radosław Kaczmarek zachęcał uczniów, by pamiętali o noszeniu odblasków i dbali o swoje bezpieczeństwo.   Przypomniał również, że szybko zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu bardzo zmniejszają widoczność niechronionych użytkowników dróg. Odblaski w znacznym stopniu poprawiają widoczność i bezpieczeństwo pieszego.

W nagrodę za udział w konkursie młodsi uczniowie otrzymali od gości książeczki o bezpieczeństwie, natomiast starsi - opaski odblaskowe. Szkoła otrzymała w prezencie komplet kamizelek odblaskowych.  Serdecznie  dziękujemy!

Wszystkie klasy dostały piękne dyplomy i przepyszne soki owocowe.  Dodatkowo zwycięskie klasy otrzymały słodkości od firmy Ferrero Polska.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, ich Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Koordynatorem programu w szkole jest Pani Krystyna Kaźmierczak.

Galeria zdjęć.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.