Logo Gmina Błędów

News

Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy...

27.03.2017

Każdy dzień w przedszkolu jest kolorowy od barwnych mebelków, zabawek, dziecięcych strojów, dekoracji i rysunków. Są też w przedszkolu dni wyjątkowe, a tym razem w naszym przedszkolu wyjątkowy był cały tydzień.

W poniedziałek - 20 marca – obchodziliśmy Zielony Dzień, w którym rozpoczęliśmy realizację zadań wynikających z Programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Przedszkolaki poznawały podstawowe zachowania proekologiczne, dowiadywały się, jak dbać

o przyrodę, poznawały rośliny i zwiarzęta, uczyły się zasad pielęgnacji roślin.

21 marca, w słonecznym, żółtym kolorze obchodziliśmy pierwszy dzień Wiosny. I chociaż nie pomogło zaklinanie słowami piosenki "Słoneczko nasze rozchmurz buzię"..., słońce kryło się za chmurami, było chłodno, a nawet mżyło, to przedszkolaki ze śpiewem wiosennych piosenek na ustach, czyniąc hałas na instrumentach perkusyjnych, zaniosły Marzannę nad rzeczkę Mogielankę. Tam słowami "Marzanno, Marzanno, zimowa panno! W wodę cię wrzucamy bo Wiosnę witamy!" pożegnały zimę. Marzanny oczywiście nie wrzuciliśmy do rzeki, bo o naturę dbamy i wód nie zaśmiecamy!

22 marca to Światowy Dzień Wody – u nas Dzień Niebieski. Święto to, wprowadzone rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ, obchodzone jest od 1993 roku. Zwraca uwagę między innymi na to, że stan wód na świecie i ich wpływ na życie ludzi są zasmucające. Z powodu braku czystej wody i złych warunków sanitarnych umiera na świecie ok. 2 miliony osób rocznie. Zasoby wody wciąż się kurczą. Dlatego tak ważna jest edukacja już od najmłodszych lat. Uczymy więc dzieci, jak dbać o wodę, szanować ją, rozsądnie, oszczędnie użytkować.

Na zakończenie tego ciekawego i pracowitego tygodnia, niejako w nagrodę, odwiedził nas wyjątkowy gość. Zamiast do Pacanowa, przybłąkał się do Błędowa znany w całym świecie Koziołek, który nazywa się...jak? Matołek! Było dużo śmiechu i zabawy, poznawaliśmy kozie przysłowia i różne inne kozie sprawki, a niektórzy nawet próbowali podkuć sympatycznego Koziołka.

W Kolorowe Dni w przedszkolu było naprawdę wyjątkowo. Nie tylko od strojów dzieci i personelu dobranych do koloru dnia. Było wiele wspólnych dla wszystkich grup wiekowych działań, eksperymentów, zabaw ruchowych i prac plastycznych "pod kolor". Wiele z nich kontynuowane było jeszcze w czwartek i piątek. Zaś nagrodą za trud przygotawania i prowadzenia tak intensywnych i niecodziennych działań edukacyjnych, oprócz satysfakcji z dobrze wypełnionej misji pięknego i trudnego zawodu "przedszkolanki" był ufny uścisk małych "łapek" i szczere, wprost z dziecięcego serduszka płynące wyznanie "Ciociu, jesteś naszą ukochaną ciocią" (dziękuję Ci Kubusiu).

Urszula Wojtecka

Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.