Logo Gmina Błędów

News

Eliminacje gminne i powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w PSP w Wilkowie

24.05.2017

W dniu 09.05.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięły udział drużyny ze szkół: PSP w Błędowie, PSP w  Lipiu, PSP w Wilkowie, PSP w Gołoszach, PG w Błędowie, NG w Wilkowie. Podczas przeprowadzania konkurencji technicznej tj. jazda po torze przeszkód przelotne opady deszczu i niska temperatura spowodowały kilkukrotne przerywanie konkurencji i rezygnację z konkurencji  jazdy po miasteczku ruchu drogowego. Ponadto zostały przeprowadzone konkurencje teoretyczne: test z przepisów ruchu drogowego i test skrzyżowania. Po przeprowadzeniu tych konkurencji ustalono następującą kolejność:

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie,

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipiu,

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Błędowie,

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gołoszach.

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Wilkowie,

II miejsce – Publiczne Gimnazjum Błędowie.

Nagrody i wyróżnienia

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały sfinansowane z funduszy Urzędu Gminy w Błędowie, które zostały wręczone przez Sekretarza UG w Błędowie Pana Jacka Adamskiego i Dyrektor PSP w Wilkowie Panią Zofię Michalak.

Etap powiatowy

Eliminacje gminne były wstępem do etapu powiatowego, który w dniu 11.05.2017 r. również odbył się w Wilkowie. Tym razem pogoda była sprzymierzeńcem organizatorów i pozwoliła rozegrać wszystkie konkurencje teoretyczne i techniczne. Niestety do udziału w zawodach oprócz szkół z Wilkowa zgłosiła się tylko PSP w Sielcu Po rywalizacji ustalono następującą kolejność:

kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – PSP w Wilkowie

II miejsce – PSP w Sielcu.

kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce NG w Wilkowie.

Do turnieju rejonowego w Jedlińsku awansowały: Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkowie i Niepubliczne Gimnazjum im ks. Mariana Panka w Wilkowie. Drużyny przygotował Tomasz Augusiewicz.

Nad przebiegiem turnieju czuwał Sędzia Główny – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu podinsp. Radosław Kaczmarek, policjanci z WRD KPP w Grójcu i Tomasz Augusiewicz, który przygotował turniej gminny i konkurencje techniczne turnieju powiatowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Grójeckiego, które wręczał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grójcu podinsp. Radosław Kaczmarek i Dyrektor PSP w Wilkowie Pani Zofia Michalak.

 

T. Augusiewicz

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.