Logo Gmina Błędów

News

V Historyczny Turniej „Jeden z dziesięciu” w PSP im. 11 Listopada w Gołoszach

26.05.2017

Już po raz piąty 23 maja 2016r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Wójta Gminy Błędów pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Dziesięcioro uczestników Szkół Podstawowych z Wilkowa, Błędowa, Lipia i Gołosz popisywało się wiedzą o Polsce.

Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Honorowy –sekretarz Gminy Błędów – Jacek Adamski, który skutecznie zabiegał, aby IPN ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wspaniale wydane dzieła stały się nie tylko cennym upominkiem, ale zarazem doskonałym źródłem informacji o naszej Ojczyźnie. Dzięki życzliwości i akceptacji naszego pomysłu przez prof. hab. Jerzego Eislera – dyrektora Oddziału IPN w Warszawie, który objął Honorowym Patronatem w/w konkurs, wzrosła jego ranga.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jackowi Adamskiemu za współpracę, zaangażowanie, czynny udział i pomoc w organizacji turnieju oraz za krzewienie patriotyzmu zgodnie z ideą Patrona naszej szkoły.

Jury stanowili opiekunowie uczniów: Aneta Pardej, Janusz Major i Genowefa Czarnecka, która była prowadzącą konkursu a zarazem jego organizatorką. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska. Stroną techniczną – zapisywaniem wyników - zajęła się uczennica kl. VI - Julia Kieszek.

Konkurs przypominał znany turniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu”, a jego ideą było szerzenie wśród uczniów wiedzy o Polsce – zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym. Wszyscy uczestnicy świetnie odpowiadali na pytania, niemniej jednak gospodarze byli górą. Tytuł Laureata zdobył uczeń kl. VI PSP w Gołoszach – Michał Malarczyk. Drugie miejsce zajął Patryk Snopek – uczeń z tej samej szkoły. Obu przygotowywała do turnieju Genowefa Czarnecka. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Kaniewska – uczennica z PSP w Lipiu, której opiekunem był Janusz Major. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Według opinii członków Komisji uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz gadżety ufundowane przez Honorowego Patrona – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, które z przyjemnością wręczyli Honorowy Gość – Jacek Adamski wraz z dyrektor szkoły – Małgorzatą Krasuską.

Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze (nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców ucz. kl. VI), choć na twarzach odpowiadających malowała się powaga i lekki stres. V edycja konkursu powoli staje się tradycją naszej szkoły, a zarazem stanowi wspaniałą intelektualną i patriotyczną „zabawę”.

Dyrektor szkoły oraz organizator składają Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie oraz władzom gminnym serdeczne podziękowania za pozytywne ustosunkowanie się do wcielenia w życie powyższego przedsięwzięcia.

Organizator:

Genowefa Czarnecka

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.