Logo Gmina Błędów

News

Lipski wieczór

01.12.2017

            25 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza odbył się, kolejny już raz,  piękny i uroczysty koncert. W ten wieczór w naszej szkole było nostalgicznie, refleksyjnie, ale też nie brakowało akcentów humorystycznych.

            Mieliśmy możliwość obejrzenia spektaklu ,,Pisk Białego Orła”, w którym wystąpili uczniowie z klasy II, V i uczeń z klasy VI, zostali oni przygotowani przez  Panią Halinę Rabi we współpracy z Joanną Jankowską, Kazimierą Zaraś i Dariuszem Bachowiczem. Występ, przedstawione  w nim treści i gra aktorska wywołały u zgromadzonych gości wiele emocji                  i wzruszeń.  Fabuła osnuta była wokół historii wiejskiej rodziny, która z utęsknieniem czeka na nadejście Polski Niepodległej. Symbolem odradzającej się, wolnej Polski staje się Biały Orzeł, a jego rozbrzmiewający dumnie głos nie pozwala tracić nadziei na odzyskanie tej utraconej wolności.

            Podczas drugiej części uroczystości przenieśliśmy się do lat 50 – tych i 60 – tych ubiegłego wieku. Wtedy, gdy w sklepach widać było tylko puste półki, a na ulicach smutnych ludzi, powstały wielkie przeboje. Melodyjne, wpadające w ucho piosenki ubarwiały szare życie. Szlagierów takich jak ,,Rudy rydz” „Jabłuszko pełne snów” i wielu innych mogliśmy posłuchać podczas lipskiego koncertu. W klimat tamtych czasów wprowadzili nas: Panie - Magdalena Kuś, Renata Rupiewicz, Anna Witczak, Magdalena Łukasiak, Elżbieta Rupiewicz, Małgorzata Słomka, Danuta Sokołowska, Katarzyna Skarzyńska, Hanna Rybak oraz Panowie: Sylwester Nowocin, Janusz Sakowski i Zenon Lotolc. Na instrumentach grali zaś: Pani Mariola Noga (skrzypce),  Panowie: Dominik Melon (akordeon), Dariusz Trójkowski (gitara), Dariusz Bachowicz (keyboard). Koncert poprowadzili Aleksandra Dębowska i Bartłomiej Legucki. W roli kelnerki wystąpiła Milena Serafin. Uroczystość swoim tańcem uświetniła Maja Skarzyńska.   Autorem konferansjerki był pan Zbigniew Woźniak, a piękne dekoracje przygotowały pani Renata Kołacz i pani Joanna Jankowska. Nad całością czuwał pan Dariusz Bachowicz, który jednocześnie był szefem instrumentalistów i solistów.

            Natomiast niezawodni rodzice zadbali o podniebienia i przygotowali  poczęstunek ze słodkich smakołyków.

            Wśród zaproszonych gości byli pan Jacek Adamski – sekretarz gminy Błędów – wraz z małżonką, ksiądz Ewaryst Tomasiewicz i Mirosława Górecka – pracownik ZOG – u.  Jednak koncert zgromadził przede wszystkim społeczność lokalną, która miała możliwość spędzenia czasu w sposób inny niż zwykle. Mamy nadzieję, że koncert przypadł mieszkańcom Lipia i okolic do gustu, a chwile spędzone w naszej szkole były przyjemne, przyniosły chociaż odrobinę wytchnienia od codzienności, dały okazję do wzruszeń i do dobrej zabawy!

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.