Logo Gmina Błędów

News

Jasełka w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11Listopada 1918 r.

22.12.2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Jak co roku zgodnie ze szkolną tradycją 21 grudnia 2017 r. o godzinie 12.30 odbyło się spotkanie opłatkowe w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11Listopada 1918 r. Swoją obecnością zaszczycili nas specjalni goście a w szczególności: ksiądz proboszcz parafii Błędów Leszek Bruliński, sekretarz gminy Błędów Jacek Adamski  oraz rodzice.

Podtrzymując  piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. W tym roku przedstawili je uczniowie z Kółka Biblijnego.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii, Józefa i małego Jezusa. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

 Dzieci z radością odgrywały swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni a piękna scenografia betlejemskich klimatów tego dnia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Przedstawiciele samorządu szkolnego wręczyli wychowawcom klas własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami.

Wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie nauczyciela muzyki stworzyło wyjątkową atmosferę. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Tuż po jasełkach w szkole pojawił się gość specjalny, czyli Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim prezenty i życzył Wesołych Świąt.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...).”

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.