Logo Gmina Błędów

News

Święto Trzech Króli w szkole podstawowej w Lipiu

17.01.2018

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza odbyło się kolejne już spotkanie z okazji Święta Trzech Króli.  Uczestniczyli w nim mieszkańcy okolicznych miejscowości, absolwenci szkoły, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Wśród przybyłych gości był Ks. Ewaryst Tomasiewicz.

Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej obecni na widowni licznie przybyli mieszkańcy obejrzeli spektakl ,,Dziewczynka z zapałkami” przygotowany przez uczniów  pod kierunkiem Pani Haliny Rabi. Przedstawienie było przeplatane utworami muzycznymi, a widzów wprowadziło w niecodzienny, nostalgiczny nastrój. Odśpiewana na zakończenie przez Pana Tomasza Gołucha i uczniów kolęda ,,Żeby tak w noc wigilijną” przedłużyła klimat minionych świąt i była jednocześnie zaproszeniem do pozostania w szkole.

Na drugą część złożyły się śpiewy wykonane przez chór w składzie: Magdalena Kuś, Renata Rupiewicz, Anna Witczak, Magdala Łukasiak, Danuta Sokołowska, Katarzyna Skarzyńska, Ewa Stróżyk - Wojtczak, Agata Witczak, Sylwester Nowocin,  Janusz Sakowski, Zenon Lotolc,  Dariusz Trójkowski.  Na instrumentach muzycznych grali: Artur Jeżewski, Dominik Melon, Dariusz Trójkowski i Dariusz Bachowicz oraz uczennice klasy VII, VI i V. Całość koordynował Pan Dariusz Bachowicz. Największy aplauz w II części otrzymał najmłodszy uczestnik Wojtek Nowocin, który wspólnie z dziadkiem zaśpiewał kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”

Wspólne śpiewanie kolęd – czystych i delikatnych pieśni religijnych,  spędzenie  czasu w gronie znajomych, brak pośpiechu, skłoniło obecnych do zadumy nad minionymi Świętami Bożego Narodzenia i nad hasłem przewodnim tego wieczoru: „Zatrzymaj się na chwilę”.

Dyrekcja szkoły dziękuje Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku, wszystkim obecnym za przybycie, ale szczególnie artystom za podjęcie się wyzwania i kolejny raz przewodzenie w śpiewaniu kolęd.        

 Galeria zdjęć                                                                                                                          

        A.P.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.