Logo Gmina Błędów

News

Międzynarodowa organizacja AISEC z projektem KidSpeak w szkole w Lipiu.

22.02.2018

Od 29 stycznia do 16 lutego 2018 roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie KidSpeak, organizowanym przez AIESEC Polska. AISEC to międzynarodowa organizacja działająca w Polsce przy SGH, która zrzesza studentów z całego świata. Organizacja ta umożliwia młodym ludziom zdobywanie doświadczenia w ponad 120 krajach. Do naszej szkoły przybyły wolontariuszki z Włoch – Lavinia oraz Indonezji – Inestya. Studentki prowadziły zajęcia począwszy od oddziału przedszkolnego, aż do klasy siódmej. W pierwszym tygodniu dziewczyny przedstawiły tradycje i zwyczaje obowiązujące w ich krajach, tradycyjne stroje i potrawy, miejsca godne zobaczenia, a także zdjęcia z życia codziennego. W drugim tygodniu została omówiona tematyka związana ze środowiskiem naturalnym, klimatem i ochroną środowiska. W trzecim tygodniu pobytu, wolontariuszki przedstawiły tematykę związaną z tolerancją wobec innego człowieka. Zajęcia były prowadzone ciekawymi metodami aktywizującymi: quizy, zabawy, a także przy pomocy prezentacji multimedialnych, filmów i zdjęć. Językiem w którym komunikowały się z dziećmi był język angielski, a zatem realizowane były nadrzędne cele  projektu: uczniowie przełamują bariery językowe, ćwiczą i rozwijają umiejętność posługiwania się językiem obcym w mowie, poszerzają słownictwo zdobyte na lekcjach. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszki, a ich pobyt trwający  trzy tygodnie spowodował, że się zacieśniły kontakty i nawiązały bardzo dobre relacje. Wolontariuszki chętnie uczestniczyły w uroczystościach szkolnych m.in. Dzień Babci i Dziadka oraz w balu karnawałowym dla uczniów. Ostatni dzień pobytu Lawinii i Inestyi w szkole za sprawą każdej z klas i przygotowanych niespodzianek na pożegnanie był pełen wzruszeń, zarówno  u wolontariuszek jak i u niektórych uczniów.

   Jednym z warunków przystąpienia do projektu było zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia wolontariuszkom. Dlatego też, dziewczyny mieszkały u jednej z rodzin nauczycieli. Podczas pobytu studentki miały okazję spróbować polskiej kuchni, zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, a także uczyć się języka polskiego. Gospodarze zadbali też o to, aby goście chociaż w niewielkim stopniu poznali Polskę i dlatego zorganizowali im wycieczkę krajoznawczą m.in. do Zakopanego, Krakowa i do Auschwitz Birkenau.

Pobyt wolontariuszek w szkole wniósł wiele nowego do procesu dydaktycznego w nauczaniu języka angielskiego. Mamy nadzieję, że udział społeczności szkolnej w projekcie zmotywował i zainspirował uczniów do wzmożonej pracy w zakresie nauki języków obcych.                                                                                          

Dyrekcja szkoły dziękuje Pani Ewelinie Malczewskiej - nauczycielce języka angielskiego za koordynację działań w projekcie, z nadzieją, że realizowany w naszej szkole po raz pierwszy projekt nie będzie ostatnim. 

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.