Logo Gmina Błędów

News

Gminny konkurs „Strażnicy przyrody to my….!” w PSP w Lipiu.

15.05.2018

Gminny konkurs „Strażnicy przyrody to my….!” w PSP w Lipiu.

 

„Strażnicy przyrody to my…!” pod takim hasłem 8 maja 2018 r. odbył się już VIII Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla przedszkoli z Gminy Błędów. Konkurs został zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu. Głównym celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci przyjaznych nawyków sprzyjających dbałości o środowisko naturalne oraz rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy obejmował część artystyczną w wykonaniu dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klasy II. Drugi etap to przeprowadzenie samego konkursu i wykonanie zadań konkursowych przez trzyosobowe zespoły. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Błędów. Uczestnicy musieli rozwiązać 9 zadań zróżnicowanych pod względem tematyki i formy. Pracę uczniów oceniało jury w składzie: Sekretarz Gminy Pan Jacek Adamski, referent do spraw oświaty w Nadleśnictwie  Grójec Pan Marcin Ukleja, reprezentant Koła Łowieckiego „Jenot” Pan Juliusz Prytycki oraz nauczycielka z  PSP w Lipiu Pani  Halina Rabi.

Na podstawie wyników  jury wyłoniło laureatów:

1 miejsce  - PSP w Wilkowie

2 miejsce – SP w Błędowie oraz PSP w Lipiu

3 miejsce – PSP w Gołoszach

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, oraz podziękowania, których fundatorami byli Wójt Gminy Błędów P. Marek Mikołajewski, Firma Ferrero w Belsku Dużym, Nadleśnictwo Grójec, Koło Łowieckie „Jenot” oraz sala zabaw „Colorado”
z Warszawy.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie  gratulujemy wiedzy i umiejętności.  Cieszymy się, że tak godnie reprezentowali swoje placówki w naszym konkursie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Organizatorzy P. Joanna Jankowska i P. Renata Kołacz dziękują Pani Halinie Rabi oraz Panu Dariuszowi Bachowicz za pomoc przy realizacji konkursu, Paniom wychowawczyniom za włożony trud w przygotowanie dzieci do  konkursu oraz rodzicom dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Lipiu za przygotowanie strojów, licząc na pomyślną współpracę przy kolejnych edycjach konkursu.

Galeria zdjęć

                                                                                    Renata Kołacz

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.