Logo Gmina Błędów

News

VI Historyczny Turniej „Jeden z dziesięciu” w PSP im. 11 Listopada w Gołoszach

30.05.2018

Już po raz szósty 25 maja 2018r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Wójta Gminy Błędów pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Dziesięcioro uczestników Szkół Podstawowych z Wilkowa, Błędowa, Lipia i Gołosz popisywało się wiedzą o Polsce.

Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Honorowy –sekretarz Gminy Błędów – Jacek Adamski, który skutecznie zabiegał, aby IPN ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wspaniale wydane dzieła i gry edukacyjne stały się nie tylko cennym upominkiem, ale zarazem doskonałym źródłem informacji o naszej Ojczyźnie. Dzięki życzliwości i akceptacji naszego pomysłu przez prof. hab. Jerzego Eislera – dyrektora Oddziału IPN w Warszawie, który objął Honorowym Patronatem w/w konkurs, wzrosła jego ranga.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jackowi Adamskiemu za współpracę, ogromne zaangażowanie, czynny udział i pomoc w organizacji turnieju oraz za krzewienie patriotyzmu zgodnie z ideą Patrona naszej szkoły.

Jury stanowili opiekunowie uczniów, a prowadzącą i zarazem organizatorką - Genowefa Czarnecka. Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska. Stroną techniczną – zapisywaniem wyników - zajęła się uczennica kl. VII Julia Kieszek.

Konkurs przypominał znany turniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu”, a jego ideą było szerzenie wśród uczniów wiedzy o Polsce – zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym. Wszyscy uczestnicy świetnie odpowiadali na pytania, niemniej jednak gospodarze byli górą. Tytuł Laureata zdobył drugi raz z rzędu uczeń kl. VII PSP w Gołoszach – Michał Malarczyk. Drugie miejsce zajął Patryk Snopek – uczeń z tej samej szkoły. Obu przygotowywała do turnieju Genowefa Czarnecka. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Legucki – uczeń z PSP w Błędowie, którego opiekunem była Sylwia Woszczyk. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Według opinii członków Komisji uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz gadżety ufundowane przez Honorowego Patrona – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, które z przyjemnością wręczyła dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska.

Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze (nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców ucz. kl. VII), choć na twarzach odpowiadających malowała się powaga i lekki stres. VI edycja konkursu powoli stała się już tradycją naszej szkoły, a zarazem stanowi wspaniałą intelektualną i patriotyczną „zabawę”.

Dyrektor szkoły oraz organizator składają Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Panu Jackowi Adamskiemu  serdeczne podziękowania za pozytywne ustosunkowanie się do wcielenia w życie powyższego przedsięwzięcia.

Organizator:

Genowefa Czarnecka

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Marek Mikołajewski</strong></p>

Marek Mikołajewski

Przyjęcia interesantów:
w każdy piątek w godz. 07.30 - 15.30

Pytania do Wójta

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.