Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 366

Wolontariat PSP w Błędowie przyłączył się do "Szlachetnej Paczki"

14.12.2018

Już po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie włączyło się w ogólnopolską akcję "Szlachetnej Paczki". Pomoc miała charakter lokalny. Skierowana była do ubogiej rodziny z okolicy Mogielnicy-Belska Dużego.

            Wybrana przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu rodzina potrzebowała sprzętu AGD, a mianowicie nowej pralki, blendera i kuchenki mikrofalowej. W domu, który wspomogliśmy swoimi działaniami bardzo dużo zużywa się środków czystości, pudru, oliwki i chusteczek nawilżających. Rodzina, którą wybraliśmy, otrzymała również pościel, poszwy, prześcieradła, koce i ręczniki.

            Z wymienionych powyżej rzeczy korzystamy na co dzień, dlatego trudno sobie wyobrazić, że są ludzie, dla których takie przedmioty, pozostają w sferze marzeń. Dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy, całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie oraz wsparciu ich najbliższych, udało się spełnić marzenia chociaż tej jednej potrzebującej rodziny.

            Uczniowie zaangażowali się tak bardzo, że oprócz rzeczy pierwszej potrzeby, które wskazała rodzina, udało się wzbogacić paczkę o dodatkowe drobne upominki. Te święta dla rodziny z okolicy Mogielnicy-Belska Dużego będą wyjątkowe. Tym bardziej, że na świecie jest grupa młodych ludzi, dla których ich los nie był obojętny.

            Pomoc i wsparcie dla potrzebujących jest celem, który przyświeca działaniu Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszelkie organizowane akcje charytatywne, a szczególnie zbiórka w ramach „Szlachetnej Paczki” zostały pozytywnie przyjęte. Dlatego akcję będziemy kontynuować w przyszłych latach.

            Za zaangażowanie i chęć bezinteresownego działania chcę przekazać podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli działania wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie.

Szkolne Koło Wolontariatu PSP Błędów

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.