Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 374

Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach.

21.12.2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją wystawili w dniu 18 grudnia jasełka bożonarodzeniowe pt: „Dzisiaj w Betlejem…”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz  w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, trzej  królowie i dzieci. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Zbawiciela oraz włączyć się w kolędowanie.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Krasuska. Najpierw przeczytała fragment Pisma Świętego dotyczący narodzenia Pana Jezusa, a następnie podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Po części artystycznej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia, dzieląc się opłatkiem. W miłej i świątecznej atmosferze wszyscy udali się do sali gimnastycznej na prawdziwą wieczerzę wigilijną przygotowaną przez rodziców   z oddziału przedszkolnego. W tym roku mieliśmy okazję degustować 12 przepysznych potraw wigilijnych.

Na zakończenie naszej uroczystości przybył bardzo oczekiwany przez uczniów gość – święty Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Dla każdego znalazła się niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej szkolnej uroczystości.

Tym, którzy przeczytają sprawozdanie z jasełek, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i chęci podania ręki drugiemu człowiekowi, bo…. „zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”.

Bogusława Woźniak.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.