Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 490

VII Turniej Historyczny w PSP w Gołoszach

05.06.2019

Już po raz siódmy 24 maja 2019r. w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pod Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie i Wójta Gminy Błędów pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Dziesięcioro uczestników Szkół Podstawowych z Wilkowa, Błędowa, Lipia i Gołosz popisywało się wiedzą o Polsce.
Swoją obecnością zaszczycił nas Gość Honorowy –sekretarz Gminy Błędów – Jacek Adamski, który skutecznie zabiegał, aby IPN ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wspaniale wydane dzieła i gry edukacyjne stały się nie tylko cennym upominkiem, ale zarazem doskonałym źródłem informacji o naszej Ojczyźnie. 


Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Jackowi Adamskiemu za współpracę, ogromne zaangażowanie, czynny udział i pomoc w organizacji turnieju oraz za krzewienie patriotyzmu zgodnie z ideą Patrona naszej szkoły.


Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły – Małgorzata Krasuska. Stroną organizacyjną zajęła się Genowefa Czarnecka, a prowadzącym był Emilian Matysiak.
Konkurs przypominał znany turniej telewizyjny „Jeden z dziesięciu”, a jego ideą było szerzenie wśród uczniów wiedzy o Polsce – zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym. Wszyscy uczestnicy świetnie odpowiadali na pytania, niemniej jednak gospodarze byli górą. 


Tytuł Laureata zdobył uczeń kl. VIII PSP w Gołoszach – Patryk Snopek. Drugie miejsce zajął Michał Malarczyk – uczeń z tej samej szkoły. Obu przygotowywał do turnieju Emilian Matysiak. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Legucki – uczeń z PSP w Błędowie, którego opiekunem była Sylwia Woszczyk. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


Według opinii członków Komisji i Pana Jacka Adamskiego uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z nich mógł czuć się zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz gadżety ufundowane przez Honorowego Patrona – Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, które z przyjemnością wręczył sekretarz Gminy Błędów - Jacek Adamski wspólnie z dyrektor szkoły – Małgorzatą Krasuską. 


Konkurs przebiegał w sympatycznej i „słodkiej” atmosferze (nie zabrakło łakoci przygotowanych przez rodziców ucz. kl. VIII), choć na twarzach odpowiadających malowała się powaga i lekki stres. Konkurs staje się nie tylko tradycją naszej szkoły, ale stanowi także wspaniałą intelektualną i patriotyczną „zabawę”.


Dyrektor szkoły oraz organizatorzy składają Instytutowi Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Panu Jackowi Adamskiemu serdeczne podziękowania za pozytywne ustosunkowanie się do wcielenia w życie powyższego przedsięwzięcia.

Genowefa Czarnecka

 

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.