Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 587

„Święto Jabłuszka” i Koncert Charytatywny dla Mai Gozdek.

04.11.2019

Organizowane jesienią w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie „Święto Jabłuszka” ma długoletnią tradycję. W tym roku odbyło się ono w niedzielę 27 października, dzięki życzliwości pani dyrektor Anny Pełki, w pomieszczeniach Publicznej Szkoły Podstawowej. Miało wyjątkowy charakter, gdyż zostało poświęcone walczącej z ciężką chorobą Mai Gozdek z oddziału II naszego przedszkola. Dzięki włączeniu się w organizację Święta wielu osób dobrej woli i serca Koncert Charytatywny, jakim miało być w założeniu organizatorów, przerodził się w znacznie szerszą imprezę charytatywną, w czasie której każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie, a cały dochód został przeznaczony na dalsze leczenie Majki.

W pierwszej części koncertu wystąpiły przedszkolaki ze wszystkich oddziałów oraz absolwenci – Karolina Wyderka i Wojtek Krupa z klasy pierwszej PSP w Błędowie. W repertuarze dzieci przeważały utwory o tematyce jesiennej i oczywiście o jabłuszkach. Nie zabrakło również tematu przyjaźni, gdyż zarówno dzieci, jak i dorośli pragnęli zamanifestować, iż to właśnie uczucie jest wyznacznikiem wszystkich naszych działań. Kierujemy je do bohaterki imprezy - Mai, jej rodziców, braciszka i wszystkich najbliższych.

W drugiej części wystąpili nasi goście: Schola Cordis z Lipia i Przyjaciele, czyli dzieci i młodzież ze Scholi w Błędowie. Ta część dedykowana była starszej grupie widzów i uczestników imprezy. Zabrzmiały w niej piękne pieśni uwielbieniowe, jakie ma w swym repertuarze Schola Cordis.

Następnie, dzięki staraniom Rady Rodziców, najmłodsi mogli pobawić się pod okiem animatorów, pomalować buźki, zrobić tatuaż. Nie zabrakło akcentów związanych z przypadającymi nazajutrz (28.10) czwartymi urodzinami Majki. Było gromkie „Sto lat!”, torty ofiarowane przez „Fabrykę Słodkości” Ilony Orłowskiej, jabłuszka z podziękowaniami od Majki. Na ręce mamy Mai przekazano podarki i karty urodzinowe wykonane przez dzieci z przedszkola, ze szkół w Błędowie i Lipiu oraz te, które napłynęły na adres przedszkola z innych placówek min. z Krakowa, Katowic, Tychów, Warszawy, Jasła.

Imprezie towarzyszył kiermasz książek ofiarowanych przez rodziców i przyjaciół przedszkola, licytacja prac plastycznych wykonanych przez przedszkolaki, sprzedaż ciast upieczonych przez, jak zawsze niezawodne mamy, pysznego wilhelmowskiego smacyku z kwaszonym ogórkiem prowadzona przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wilhelmowska Kraina”, a także rękodzieła artystycznego podarowanego przez uzdolnionych rodziców, dzieci i panie z PSP w Błędowie i inne życzliwe osoby. Nie po raz pierwszy życzliwość dla działań przedszkola okazała także Firma Ferrero przekazując swe wyroby.

Nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkie osoby, które przyczyniły się do organizacji i uświetnienia naszej imprezy oraz okazały serce przekazując w różny sposób środki na leczenie Mai. Wszystkim, bez wyjątku, najserdeczniej dziękujemy.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i dzieci

Przedszkola Samorządowego w Błędowie

Galeria FOTO

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.