Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 599

Patriotycznie w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie

30.11.2019

Listopadowe dni w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie upływają pod znakiem patriotyzmu. Szczególny nacisk na wychowanie patriotyczne wiąże się z obchodzonym w tym miesiącu Narodowym Świętem Niepodległości. Wynika też z faktu, że przedszkole bierze udział
w trzeciej już edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", wykonując różnorodne zadania wyznaczone przez organizatora Projektu – panią Ludmiłę Fabiszewską – nauczycielkę z Aleksandrowa Łódzkiego oraz wiele działań własnych.

Przez cały miesiąc odbywają się "Poranki Patriotyczne", podczas których dzieci m. in. poznawały zabytki, przygotowując się do gminnego konkursu plastycznego "Gdy myślę Polska - zabytki naszej Ojczyzny", który odbył się w PSP w Gołoszach. Sukces w konkursie odniosły dwie nasze uczennice – Zosia Zawada zdobyła III nagrodę, a Ala Bajerska wyróżnienie (obie dziewczynki z oddz. IV). Wysłaliśmy okolicznościowe kartki z pozdrowieniami z okazji Święta Niepodległości do zaprzyjaźnionych z naszą placówką Bohaterów - Powstańców Warszawskich i innych przyjaciół przedszkola. Czytane są książki, oglądane filmy o treściach patriotycznych. Przedszkolaki słuchają i uczą się wierszy, pieśni i piosenek patriotycznych. Obchody Święta 11 Listopada były okazją do rozmów z dziećmi, dzielenia się wrażeniami i przeżyciami.

Tydzień, w którym Święto Niepodległości wypadało był w naszym przedszkolu szczególnie uroczysty, gdyż ogłoszony został "Tygodniem Mody Patriotycznej", a wielu rodziców dołożyło starań, aby przez wszystkie dni dzieci przychodziły w biało-czerwonych lub ludowych strojach.
W czwartek – 14 listopada – odbył się "Pokaz mody patriotycznej". Natomiast w piątkowe popołudnie (15.11) zorganizowana została "Wieczornica Patriotyczna". Wprawdzie nie przy prawdziwym, tylko elektrycznym ognisku, w zaciemnionej sali wraz z przedszkolakami, personelem i rodzicami, pieśni patriotyczne śpiewały panie: Wanda Kwiatkowska, Ewa Boniecka, Teresa Kaczor i Urszula Wojtecka, czyli zespół "Koleżanki". Mamy nadzieję, że ta swoista lekcja historii na długo zapadnie w serduszka i pamięć naszych dzieci, a działania które podejmujemy zaowocują w przyszłości, gdy z małych patriotów wyrosną kochający swój kraj dorośli.

Wysiłki Przedszkola Samorządowego w Błędowie podejmowane w celu przekazywania dzieciom historii, tradycji, kultury naszego kraju docenił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tuż przed Świętem Niepodległości otrzymaliśmy list z Kancelarii Prezydenta. Został on odczytany przez dyrektor Małgorzatę Sieradzan w dniu 8 listopada podczas uroczystego odśpiewania przez całe przedszkole o godzinie 11.11 Hymnu Narodowego. W tej szczególnej chwili towarzyszyła nam Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, którą wraz z listem przekazał przedszkolu pan Prezydent. W ten sposób Prezydent RP uhonorował placówki, które brały udział w I i II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Urszula Wojtecka, nauczyciel – koordynator projektu "Piękna Nasza Polska Cała" w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.