Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 619

Spotkanie Wigilijne w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11 Listopada 1918 r. w Gołoszach.

08.01.2020

Boże Narodzenie to czas radosny, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili w dniu 19 grudnia Jasełka Bożonarodzeniowe pt: „Dzisiaj w Betlejem…”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz  w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, trzej  królowie i dzieci. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Zbawiciela oraz włączyć się w kolędowanie.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i gra na instrumentach przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  pani dyrektor  Małgorzata Krasuska, która przeczytała fragment Ewangelii dotyczący narodzenia Pana Jezusa, następnie podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Po części artystycznej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście złożyli sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem.

W miłej świątecznej atmosferze wszyscy udali się do sali OSP na prawdziwą Wieczerzę Wigilijną przygotowaną przez rodziców z oddziału przedszkolnego.

Na końcu naszej uroczystości  przybył  bardzo oczekiwanym przez uczniów gość – święty Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania wigilijnego jak również  tym, którzy uczestniczyli w naszej szkolnej uroczystości.

 

Bogusława Woźniak.

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.