Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 632

Dla kochanych Babuń i Dziadziusiów

27.01.2020

W naszym przedszkolu w sposób szczególny obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W dniu 22 stycznia w budynku OSP w Błędowie – Centrum Kultury Lokalnej gościliśmy kochane Babcie i drogich Dziadków. Zaszczycili nas również swoją obecnością zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Jacek Adamski oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty Aneta Wróblewska.

         Przedszkolaki z młodszych grup zaprezentowały program artystyczny, w którym wyraziły swą wielką miłość do babć i dziadków. Starszaki z oddz. IV, w ramach realizacji zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", w którym nasze przedszkole bierze udział, pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowały "Przyśpiewki dla Babci i Dziadka" autorstwa wych. U.Wojteckiej. Na zakończenie części artystycznej w duecie wystąpiło rodzeństwo – Wiktoria (oddz. II) i Kuba Wasiak (oddz. IV) w ludowej piosence pt. "W moim ogródeczku".

         Wesołe, ludowe melodie wprowadziły wszystkich w nastrój zabawy, gdyż druga część spotkania przebiegała pod hasłem "W co się bawili i co śpiewali, babcia i dziadek, gdy byli mali". Z wywiadów przeprowadzonych wśród gości dowiedzieliśmy się, że dziadkowie najchętniej grali w piłkę i bawili się w chowanego, ale dziadek Miecio zapamiętał także zabawę fajerką toczoną za pomocą pogrzebacza. Babcie wymieniały znacznie więcej zabaw z dzieciństwa. Wśród nich grę w gumę, zbijanego, klasy, chłopa, bereka, podchody i zabawy w kole, takie, jak "Mam chusteczkę", "Stary niedźwiedź", czy "Mało nas do pieczenia chleba".

Tą ostatnią rozpoczęliśmy intergrację międzypokoleniową - wspólne zabawy dawne i współczesne ("Hiphopowy niedźwiedź" i "Disconogi"), aby dziadkowie również dowiedzieli się, w co teraz bawią się ich wnuczęta w przedszkolu.

         O słodki poczęstunek, kawkę, herbatkę i obsługę gości zadbały jak zawsze niezastąpione mamy. To była bardzo udana impreza!

 

Z. Pawlak, J. Socha, U. Wojtecka

Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Zdjęcia: Monika Krzemińska, Magda Gałek

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.