Logo Gmina Błędów

News

Projekt „NA WŁASNE KONTO” w gminie Błędów

Projekt NA WŁASNE KONTO to dzieło Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Fundacją na rzecz Rozwoju Wsi Polskiej „Polska Wieś 2000” i Narodowym Bankiem Polskim.

Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie postaw przedsiębiorczych, a także planowania własnej kariery zawodowej wśród uczniów gimnazjów z obszarów wiejskich. Projekt składa się z dwóch części - zajęcia warsztatowe i praca konkursowa, łącznie 50 godzin.

W tym roku szkolnym do udziału w projekcie zakwalifikowało się Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie. Dwudziestu gimnazjalistów w pierwszym tygodniu ferii zimowych uczestniczyło w zajęciach warsztatowych przygotowanych tak, aby zdobywać wiedzę poprzez zabawę. Szukali odpowiedzi na pytania: Jak mądrze inwestować? Jak oszczędzać? Jakie cechy powinna posiadać osoba przedsiębiorcza? Jakie są korzyści z prowadzenia aktywności gospodarczej? Jak przygotować dobry biznesplan? , a także wiele innych.

Jak wyglądały zajęcia? Oto krótka relacja…

Zdolności negocjacyjne, cechy osoby przedsiębiorczej uczniowie mogli rozwijać dzięki grze „Rynek jabłek”, w czasie której wcielili się w role sprzedawców i kupujących . 

Odpowiedź na pytanie Jak osiągnąć sukces w biznesie?”, uczestnicy mogli uzyskać dzięki kolejnej grze „Fabryka książek”, tworząc fikcyjną drukarnię. 

Uczestnikom bardzo spodobało się zadanie w czasie którego tworzyli prototypy zabawek, a następnie zachęcić pozostałych do zakupu.

Uczniowie poznali zasady tworzenia biznesplanu, a następnie wcielili się w role przyszłych przedsiębiorców i powstały trzy ciekawe pomysły na biznes - „Czekolada odchudzająca”, „Wehikuł czasu”, „Park linowy dla zwierząt”.

W trakcie zajęć uczniowie odwiedzili oddział Banku Pekao SA. Wizyta upłynęła w bardzo przyjaznej atmosferze. Pracownicy cierpliwie odpowiadali na przygotowane przez młodzież pytania, przedstawili prezentację o historii telefonii komórkowej i mobilnych lokatach, jak wygląda praca w banku. Jednak chyba najbardziej atrakcyjnym punktem wizyty okazało się zwiedzanie zakamarków banku, - młodzież mogła między innymi zobaczyć jak wygląda skarbiec depozytowy.

Kolejnym punktem programu była wizyta u jednego z lokalnych przedsiębiorców. Młodzież spotkała się z panem Januszem Małachowskim – właścicielem Domu Bankietowego BACCARA.

W czasie spotkania pan Małachowski przedstawił historię powstania swojej firmy, a także przekazał kilka cennych wskazówek – aby osiągnąć sukces należy ciężko pracować, a wcześniej nie zaniedbywać nauki.

 

W ramach projektu uczniowie prowadzą swojego bloga. Zachęcamy do jego czytania http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-w-bledowie-e3 . Tam na bieżąco opisywane były i będą kolejne działania.

  

Miejmy nadzieję, że uczniowie w pełni wykorzystają warsztaty i w przyszłości wykorzystają zdobytą podczas nich wiedzę.

A kolejny etap projektu już od 2 lutego.

Sylwia Woszczyk

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.