Logo Gmina Błędów

News

„Herbatka z Osiecką” czyli Dzień Kobiet w Publicznym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Ósmy marca stał się ważnym pretekstem do zorganizowania spotkania i zaproszenia Pań mieszkających i pracujących w gminie Błędów do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Myślą przewodnią, która przyświecała organizatorom wydarzenia, było ukazanie życia i twórczości znanej Polki – Agnieszki Osieckiej. Zaproponowaliśmy zgromadzonym wspominanie życia bohaterki wieczoru wyznaczone poprzez litery alfabetu. Chcieliśmy pokazać, jak była różnorodna, jak wiele doświadczyła, ile poznała różnych odcieni życia. Jej historia to przecież rzecz o miłości, samotności, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, a także szukaniu sensu istnienia i przemijaniu, oraz o przyjaźni, radości życia, nadziei i marzeniach. To wszystko chcieliśmy zawrzeć w naszym spektaklu. – mówią organizatorzy tego wydarzenia. Aranżacja przestrzeni na kawiarnię  została wybrana nieprzypadkowo. To właśnie w nich Osiecka przebywała najchętniej, przelewając swoje myśli na serwetki. Naszym marzeniem było oddanie specyficznego klimatu miejsc, w których lubiła przebywać - dodają. Istotne dla nas było wprowadzenie nieformalnej atmosfery. Dlatego też Publiczne Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków na jedno popołudnie stało się kawiarnią o nazwie Sax Cafe, w której rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych piosenek Agnieszki Osieckiej, fragmenty jej wierszy oraz wspomnień. Występowali uczniowie, ale nie zabrakło też utworów zaśpiewanych przez nauczycieli. Postawiłyśmy na subtelność, kobiecość, świece oraz lampy, a także słodkie „co nie co” dla naszych miłych gości. To wszystko zbudowało klimat i nastrój, na którym tak nam zależało – dodaje jedna z organizatorek. Nie zabrakło też męskich akcentów takich jak: chłopcy ubrani w eleganckie koszule, którzy specjalnie na tę okoliczność założyli muchy. To oni też zajęli się obsługą kawiarni. Męska część grona pedagogicznego, zaśpiewała specjalnie z tej okazji kilka utworów napisanych przez Osiecką. Ponadto, podczas spotkania prezentowane były prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Jej portret” . Uczniowie, w różnych technikach plastycznych starali się jak najlepiej odzwierciedlić osobę Agnieszki.

„Herbatka z Osiecką” okazała się udanym spotkaniem. Wszystkie miejsca, stworzonej na tę okoliczność kawiarni zostały wypełnione do ostatniego. Zaproszone Panie, które licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie, nuciły znane im piosenki, kosztowały herbatkę i słodkości, toczyły się nieformalne rozmowy, a szkoła wyglądała jak prawdziwa kawiarnia.

Ufamy, że wszystkie Panie, które zechciały odpowiedzieć na nasze zaproszenie, spędziły przyjemnie czas w Sax Cafe i, że ponownie spotkamy się za rok.

Kamila Pisarek-Orlik

Organizatorzy spotkania:

Pomysł, scenariusz, reżyseria: p. Kamila Pisarek – Orlik i p. Aneta Jackowska

Kwestie organizacyjne: p. Aniela Szymanek

Część muzyczna – p. Janusz Szarlip i p. Kamila Pisarek – Orlik

Nauczyciele występujący: p. Stanisław Bilski, p. Krzysztof Kaźmierczak, p. Janusz Szarlip

Chór – Uczennice Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Kelnerzy- Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Wsparcie organizacyjne i techniczne – Pracownicy obsługi Publicznego Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Błędowie

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.