Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 76

Pracownicy oświaty z Gminy Błędów razem.

20 października 2015r. miało miejsce niezwykłe spotkanie. Zaproszeni przez wójta - pana Marka Mikołajewskiego, pracownicy oświaty Gminy Błędów wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ponad 100-osobowa grupa pracowników z czterech szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkola oraz pracownic Zespołu Oświaty Gminnej przybyła do pięknie odnowionej sali OSP w Błędowie.

 Warto podkreślić, że inicjatorem spotkania i zarazem jego prowadzącym był sekretarz gminy pan Jacek Adamski.

W programie uroczystości znalazła się prelekcja pani Sabiny Zalewskiej adiunkta  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na temat, który jest nam jako nauczycielom bardzo bliski, czyli „Zarządzanie emocjami. Zagrożenia i dysfunkcje wychowawcze dziecka”.

 Podczas spotkania miało miejsce wręczenie Nagród Wójta Gminy Błędów dyrektorom placówek oświatowych –paniom Annie Pełka, Janinie Bachowicz, Małgorzacie Krasuskiej, Zofii Michalak, Małgorzacie Sieradzan oraz panu Krzysztofowi Kaźmierczakowi. Nagrodę otrzymał również niezwykle aktywny i twórczy nauczyciel muzyki Janusz Szarlip.

Kolejnym punktem programu były „Belfrowe dywagacje”- czyli koncert w wykonaniu nauczycieli Zespołu Szkół w Błędowie: Janusza Szarlipa, Stanisława Bilskiego, dyrektora szkoły Krzysztofa Kaźmierczaka oraz uczennic gimnazjum Diany Kłos i Sandry Tołczyk. Repertuar stanowiły wiersze poetki Izabeli Frasz, która jest mieszkanką Błędowa i nauczycielką w błędowskim gimnazjum. Muzykę do poezji skomponowali panowie Szarlip i Bilski.

Koncert poezji śpiewanej przerodził się następnie we wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych.

 Gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowejzorganizowana została po raz pierwszy. Uświadomiła nam, jak wiele osób zatrudnionych jest w oświacie. Organizowanie takich spotkań to inicjatywa zasługująca na kontynuację i podziękowania dla jej organizatorów – błędowskiego Urzędu Gminy. Integracja środowiska oświatowego, które wychowuje naszą gminną młodzież, możliwość wymiany doświadczeń oraz po prostu miła atmosfera, to powody dla których warto się razem spotykać.

 

 Marianna Szewczyk

 Galeria zdjęć

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.