Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 77

Srebrno-złote dziewczyny z błędowskiej podstawówki

Srebrno-złote dziewczyny z błędowskiej podstawówki

Pora jesieni każdego nowego roku szkolnego to początek rywalizacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w zawodach sportowych zaliczanych do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1 października 2015r. w Nowym Mieście nad Pilicą odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grójeckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło kilkuset reprezentantów szkół z całego powiatu grójeckiego, którzy biegali w poszczególnych kategoriach wiekowych na różnych dystansach: dziewczęta szkół podstawowych - 800 m , chłopcy - 1000 m, natomiast gimnazjaliści odpowiednio 800 i 1500 metrów. Najliczniej obsadzoną grupą startujących byli już tradycyjnie zawodnicy ze szkół podstawowych, gdzie w każdej kategorii wiekowej zarówno dziewcząt jak i chłopców, rywalizowało ich około czterdziestu. 

Wielkim sukcesem dla reprezentantów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie zakończył się bieg dziewcząt klas szóstych, w którym pierwsze i drugie miejsce zajęły uczennice tej szkoły: Ewelina Rokitka i Natalia Wojtczak.

 Od momentu startu mocne tempo biegu narzuciła Natalia, która równym, długim krokiem coraz bardziej oddalała się od reszty grupy prowadzonej przez Ewelinę. Po pewnym czasie ona także zaczęła odrywać się od konkurentek i po przebiegnięciu ponad połowy dystansu dziewczyny z Błędowa miały już kilkudziesięciometrową przewagę nad pozostałymi zawodniczkami. Mimo ogromnego zmęczenia szybkim tempem prowadzonego biegu i zbliżającej się zawodniczki ze szkoły w Nowym Mieście n. Pilicą, udało się utrzymać wypracowaną przewagę i zdobyć zasłużone dwa pierwsze miejsca. Ostatecznie zwyciężyła Ewelina Rokitka, a za nią uplasowała się Natalia Wojtczak. 

Złoto i srebro , czyli mistrzostwo i wicemistrzostwo w grupie dziewcząt klas szóstych szkół podstawowych powiatu grójeckiego w indywidualnych biegach przełajowych dla Błędowa!

Ponadto warto nadmienić, że dla Eweliny jest to już drugi złoty medal zdobyty w tym roku szkolnym w biegach przełajowych. We wrześniu nasza uczennica okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej w bardzo trudnym biegu terenowym im. Tadeusza Małeckiego w Jeziorach k. Grójca. 

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowanie zawodników i opieka – nauczyciele wychowania fizycznego – Piotr Zaradkiewicz i Mariusz Nowak. 

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.