Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 829

Narada dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy Błędów z przedstawicielami organu prowadzącego

01.09.2020

W dniu 28 sierpnia 2020r odbyła się narada dyrektorów placówek oświatowych z terenu Gminy Błędów z przedstawicielami organu prowadzącego. Organ prowadzący reprezentowany był przez Wójta Gminy Pana Mirosława Jakubczaka i Sekretarza  Gminy Pana Jacka Adamskiego.  Publiczną Szkołę Podstawową w Błędowie reprezentowały: Pani Anna Pełka dotychczasowy dyrektor oraz Pani Renata Śmiechowsk , która będzie dyrektorem szkoły od  dnia 1 września, Publiczną Szkołę Podstawową w Gołoszach reprezentowała  Pani  Małgorzata Krasuska, Publiczną Szkołę Podstawową w Lipiu Pani Janina Bachowicz, Publiczną Szkołę Podstawową w Wilkowie Pani Zofia Michalak, Przedszkole Samorządowe w Błędowie Pani Małgorzata  Sieradzan. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Maria Pietrzak przedstawiciel  Zespołu Oświaty Gminnej w Błędowie.

Na spotkaniu  szczegółowo omówione zostały wyniki egzaminu ósmoklasisty  w naszych szkołach. Dyrektorzy przedstawili dogłębna analizę osiągniętych wyników, wyciągnięto wnioski i  przedstawiono propozycje  do przygotowania uczniów do egzaminu w  nowym roku szkolnym.

Następnym punktem było omówienie przygotowania placówek do nowego roku szkolnego. Należy zauważyć , że w czasie wakacji udało się doposażyć place zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Błędowie, Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu i Gołoszach. Przeprowadzono remont dachu nad halą sportową w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie. We wszystkich placówkach odbyły się prace porządkowe, malowanie pomieszczeń. W Publicznej Szkole Podstawowej w Wilkowie odnowiony został blok żywieniowy wraz ze świetlicą. Kuchnia została wyposażona w nowy sprzęt ze środków pozyskanych z dotacji  budżetowej z programu „Posiłek w domu i szkole”. W Publicznej Szkole Podstawowej w Błędowie również zostały odnowione pomieszczenia bloku żywieniowego, została przygotowana sala do zajęć dla  drugiego zintegrowanego oddziału przedszkolnego i powstała również sala pamięci w byłym budynku gimnazjum.  W szkołach w Lipiu i Wilkowie zostały utworzone nowe pomieszczenia do zajęć z pedagogicznych. Dowożenie uczniów do szkół odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach .Przewoźnikiem jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grójcu. Jedynie co się zmienia to obowiązek noszenia maseczek przez uczniów podczas przejazdu oraz zachowanie liczby miejsc w autobusie zgodnie z obowiązującymi przepisami.                                                                                                                                                    Analizowano również sytuację kadrową w poszczególnych placówkach. Na dzień spotkania  prowadzone były jeszcze spotkania z nauczycielami , których zatrudnienie wynikło z powodu  skorzystania przez nauczycieli z urlopu dla poratowania zdrowia, otrzymanych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego , nauczania indywidualnego oraz z powodu korzystania przez nauczycieli z urlopu macierzyńskiego.                                                                                                                                                                                                 

Omówione zostały przygotowane przez dyrektorów placówek  procedury bezpieczeństwa w szkole  dotyczące funkcjonowania jednostek w  okresie  zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania      COVID- 19.  Procedury te na bieżąco są  analizowane i dostosowywane do zmieniających się wytycznych MEN, GIS oraz sytuacji występujących w placówkach.

Przedstawiciele organu prowadzącego  życzyli dyrektorom placówek oświatowych  spokojnego i bezpiecznego  nowego roku szkolnego oraz zapewnili o  swojej pomocy w realizacji zadań.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.