Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 855

Niecodzienni Goście w PSP im. 11 Listopada 1918r. w Gołoszach

15.10.2020

12 października 2020r. Publiczną Szkołę Podstawową im. 11 Listopada 1918r.
w Gołoszach odwiedzili wyjątkowi Goście:

Stanisław Karczewski- Marszałek Senatu,

Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty,

Mirosław Jakubczak- Wójt Gminy Błędów,

Jacek Adamski- Sekretarz Gminy Błędów,

Aneta Wróblewska- przewodnicząca Komisji Oświaty w Błędowie,

Maria Pietrzak- kierownik Zespołu Oświaty Gminnej w Błędowie,

Maria Kowalska- przewodnicząca Rady Rodziców,

Anna Górecka- z-ca przewodniczącej Rady Rodziców.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz reprezentanci uczniów klasy VIII.

Po powitaniu Gości dyrektor szkoły Małgorzata Krasuska przedstawiła zebranym krótki rys historyczny placówki. Podkreśliła, że szkoła w Gołoszach pełni nie tylko rolę edukacyjną, ale także kulturalną i integrującą lokalną społeczność. Zaznaczyła także, że Patron szkoły zobowiązuje do wychowywania uczniów w duchu patriotyzmu i poszanowania tradycji narodowych, dlatego społeczności szkolnej znane i bliskie są słowa Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”. Dodała również, iż wszyscy pracownicy  starają się, aby uczniowie i rodzice czuli się w niej dobrze, a także bezpiecznie.

            Pani dyrektor podziękowała Organowi Prowadzącemu, Sponsorom i Rodzicom
za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań statutowych szkoły. Szczególną uwagę zwróciła na  możliwość korzystania z programów rządowych, które z całą pewnością przyczyniają się do doposażenia szkoły w nowoczesne środki dydaktyczne. W ostatnich latach szkoła skorzystała z kilku takich programów, m. in. z dofinansowania na rzecz adaptacji nowych pomieszczeń i z tytułu realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych oraz z programu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła Plus”.

            Po wystąpieniu dyrektor szkoły głos zabrali Goście. Jako pierwsza przemawiała Pani Aurelia Michałowska, która z przekonaniem stwierdziła, że cieszy ją dobra współpraca szkoły z Samorządem Gminy oraz z Rodzicami. Pani Kurator przypomniała, że szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie. Podkreśliła też, że warto korzystać z programów rządowych. Życzyła również ósmoklasistom dobrych wyników na egzaminie i dostania się do wymarzonych szkół.

            Kolejny mówca- Pan Stanisław Karczewski - zwrócił uwagę, że w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest integracja miejscowego środowiska i kultywowanie tradycji. Wspomniał również swoją wizytę w placówce podczas uroczystości nadania szkole sztandaru.

            Szanowni Goście na ręce Pani dyrektor złożyli życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Życzyli przede wszystkim zdrowia, które w obecnym trudnym czasie jest  szczególnie potrzebne.

Wizyta niecodziennych Gości została upamiętniona ich wpisem do Kroniki Szkoły i Kroniki Gości. Zgodnie z tradycją szkolną Rada Rodziców z wdzięcznością przekazała przybyłym kosze z  owocami.

            Uroczystość upłynęła w życzliwej i podniosłej atmosferze. Jesteśmy zaszczyceni wizytą w naszej szkole tak wyjątkowych osób.

                                                                                                PSP w Gołoszach

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.