Logo Gmina Błędów

News

Za nami kolejny przedszkolny rok...

Kończący się przedszkolny rok sprzyja dokonywaniu podsumowań i refleksji. Z całą pewnością był to rok trudny, ale też obfitujący w różnorodne wydarzenia, tak , że ani przedszkolaki ani panie na nudę nie mogą narzekać. Przebiegał pod hasłem "Jesteśmy samodzielni, jesteśmy bezpieczni", 

w myśl którego przedszkole podejmowało wiele działań mających nauczyć dzieci samodzielności i dbania o bezpieczeństwo własne i innych. W ramach tych działań odbyły się między innymi spotkania przedszkolaków ze strażakami, policjantem i żołnierzem. 

W przedszkolu dbamy nie tylko o przygotowanie dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych (osiągnięcie gotowości szkolnej). Staramy się rozwijać różnorodne dziecięce zainteresowania i talenty. Przynajmniej raz w miesiącu przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych na miejscu w placówce, w GOK w Grójcu albo wystawianych przez starszych kolegów z PSP i Gimnazjum. Brały udział w konkursach plastycznym (Rozalka Kępka z gr. IV zajęła II miejsce), recytatorskim i wiedzy ekologicznej. Pasje sportowe mogły rozwijać między innymi poprzez przygotowania i start w biegach 
3 – majowych. Zainteresowanie czytelnicze rozwijamy od lat poprzez aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. W tym roku dzieci miały okazję spotkać się ze znaną poetką i autorką piosenek dziecięcych Dorotą Gellner. 

Ale to nie koniec atrakcji. Przedszkolaki były na wycieczce w Warszawie, gdzie zwiedzały Centrum Nauki Kopernik i Stare Miasto. W Cukierkowni samodzielnie zrobiły lizaki. A nawet udzielały wywiadu do Radia ESKA. Pięcio i Sześciolatki odwiedziły także gabinet weterynarza w Sadkowicach. Grupa III systematycznie spotykała się z plastyczką p. Magdaleną Jurek, którą dzieci odwiedziły również w jej pracowni, gdzie wykonywały zabawki z drewna. Dzieci zwiedzały też cyrk i Planetarium. 

W przedszkolu odbywały się zajęcia otwarte dla rodziców, warsztaty florystyczne w grupie IV i plastyczne w grupie I, a także dzień adaptycyjny dla kandydatów na przedszkolaków. 

A ponadto tradycyjne przedszkolne uroczystości takie jak : Święto Jabłuszka, Spotkanie z Mikołajem, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Święto Polskiej Niezapominajki, Dzień Pluszowego Misia, Święto Rodziny czy Dzień Dziecka. 

Na nadchodzące wakacje życzymy Wszystkim naszym wychowankom i ich rodzicom słońca, uśmiechu i dobrego odpoczynku.

 

Urszula Wojtecka

Przedszkole Samorządowe w Błędowie

Galeria zdjęć

 

 

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.