Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 879

Delegacja rządowa w szkole w Wilkowie

16.11.2020

Laptopy, monitory interaktywne, nowe książki, sprzęt kuchenny do szkolnej stołówki – różnorodne wsparcie z programów rządowych otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie.

„W tych pełnych napięcia czasach epidemicznych, szczególnie doceniamy dobrą atmosferę, która panuje wśród pracowników i uczniów naszej szkoły, a rządowe wsparcie znacznie ułatwiło nauczycielom prowadzenie nauczania zdalnego” - powiedziała dyrektor Szkoły Zofia Michalak.

W dniu 12 października szkoła w Wilkowie powitała delegację rządową, wizytującą placówkę – Stanisława Karczewskiego, Marszałka Senatu RP oraz Aurelię Michałowską, Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowych form wsparcia realizowanych przez programy rządowe, jakie dotychczas otrzymała wilkowska placówka. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Obywatelskiego „Świadoma Przyszłość”, Samorządu Uczniowskiego, a także przedstawiciele Urzędu Gminy Błędów z Wójtem Mirosławem Jakubczakiem na czele.

Na mapie Mazowsza Szkoła w Wilkowie  jest placówką wyróżniającą się szczególnie dużym zaangażowaniem rodziców i społeczności lokalnej. Od 2003 roku przy szkole działało Stowarzyszenie Obywatelskie „Świadoma Przyszłość”, które było organem prowadzącym dla Niepublicznego Gimnazjum im. ks. Mariana Panka w Wilkowie mieszczącego się budynku szkoły podstawowej. Stowarzyszenie zaktywizowało łącznie ponad 300 osób, głównie rodziców gimnazjalistów. Pomimo wygaszenia gimnazjum w roku 2019 rodzice zrzeszeni w stowarzyszeniu są wciąż aktywnymi uczestnikami życia szkolnego. Współpraca ta przyniosła szkole wiele korzyści i znacząco wpłynęła na sposób myślenia o tej instytucji – jako miejscu, które kształci i wychowuje nowe pokolenia młodych Polaków i wspólnie z rodzinami przygotowuje je do wejścia w dorosłe życie. „Lubimy naszą szkołę i lubimy tu przychodzić” – powiedziała Daria Magdziarz z klasy Vb - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Dzięki aktywnej współpracy na linii Stowarzyszenie – Gmina – Szkoła, społeczność szkolna i lokalna może korzystać m.in. z siłowni pod chmurką, która niedawno powstała na terenie przy szkole i sfinansowana została z pieniędzy zgromadzonych przez członków Stowarzyszenia. „Rodzice mają świadomość, że warunkiem osiągnięć, była współpraca różnych podmiotów. Dzisiaj odczuwamy satysfakcję, że nasz potencjał społecznikowski został właściwie wykorzystany. Wiem, że nasze dzieci i młodzież widzą i cenią efekty naszych wspólnych działań” – powiedziała Mariola Domańska, Prezes Stowarzyszenia.

Szkoła w Wilkowie liczy obecnie 186 uczniów, w tym są dwa oddziały przedszkolne, zatrudnia 27 nauczycieli i 9 pracowników niepedagogicznych. Od 2017 roku uczestniczyła w takich programach rządowych jak: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, „Aktywna Tablica”, „Zdalna Szkoła”, „Zdalna Szkoła +”, „Posiłek w szkole i domu”.

Wsparcie płynące z programów w istotny sposób wpływa na jakość pracy w szkole. Przedstawiciele placówki oraz społeczność zrzeszona wokół niej mają przed sobą jeszcze jedno trudne zadanie do zrealizowania. „Ze smutkiem stwierdzam – brakuje nam Sali gimnastycznej” powiedziała dyrektor szkoły. Największą nadzieję upatrują w stworzeniu rządowego programu budowy sal gimnastycznych w szkołach, w których ich brakuje. Będzie to znacząca inwestycja finansowa, a wyrażenie tej potrzeby w obecności przedstawicieli Rządu daję nadzieję na uwzględnienie tych potrzeb w kolejnych programach kierowanych do szkół.

„Jesteśmy dumni ze swojej szkoły, jesteśmy otwarci, współpracujemy ze środowiskiem lokalnym. Cieszymy się z otrzymanego wsparcia rządowego, z ciepłych słów o naszej szkole, z wizyty dzisiejszych Gości i że odwiedzili nas w tak trudnym czasie” – podsumowała spotkanie Zofia Michalak, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wilkowie.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.