Logo Gmina Błędów

News

News zdjęcie id 918

„Szlachetna Paczka” w PSP w Lipiu

28.12.2020

Boże Narodzenie to wyjątkowy, jedyny taki czas w roku. W okresie świątecznym szczególnie pamiętamy o potrzebujących i staramy się sprawić, żeby ten magiczny moment był dla nich lepszy. Jednym ze sposobów niesienia pomocy jest ogólnopolski projekt – „Szlachetna Paczka”.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu kolejny raz zaangażowała się w tę wspaniałą akcję. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły zorganizowali zbiórkę dla pani Krystyny z powiatu rawskiego. Pomimo trudnych warunków spowodowanych zdalnym nauczaniem, wszyscy stanęli na wysokości zadania. Udało się przygotować 14 paczek artykułów spożywczych i chemicznych. Pani Krystyna otrzymała również kurtkę, ciepły szalik, czapkę, rękawiczki oraz ręczniki. Zgodnie z tradycją, do „Szlachetnej Paczki” został dołączony opłatek, sianko pod wigilijny obrus oraz świąteczny stroik.

Równolegle ze zbiórką artykułów, trwała zbiórka pieniędzy na zakup tony węgla. To założenie także zakończyło się sukcesem, dzięki czemu samotna pani Krystyna będzie miała czym ogrzewać swój dom podczas zimy.

Przedstawiciele PSP w Lipiu zawieźli wszystkie zgromadzone środki do magazynu w Rawie Mazowieckiej, gdzie odebrała je opiekunka rodziny – pani Ewelina. Prezenty ze „Szlachetnej Paczki” trafiły do pani Krystyny jeszcze przed świętami. Daje to nadzieję, że ten czas stanie się dla niej bardziej wyjątkowy.

Ta ogólnopolska akcja to nie tylko pomoc potrzebującym, ale również wartościowa lekcja dla uczniów. Empatia, współczucie i chęć niesienia dobra to cechy, które są niezwykle widoczne u wychowanków Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Fiedorowicza w Lipiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do skompletowania tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Przyjaźń i życzliwość to coś wspaniałego, coś co sprawia, że świat staje się piękniejszy i potrafimy dostrzec w nim jeszcze więcej magii i niezwykłości.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania pani Annie Stokowskiej za zaangażowanie i koordynowanie akcji w szkole, wszystkim tym, którzy po raz kolejny nie zawiedli i  wzięli udział w akcji „Szlachetna paczka”  przekazując niezbędne produkty oraz środki finansowe na zakup kurtki i węgla, i spowodowali, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia pomimo trudnego i trochę dziwnego czasu będą u Pani Krysi magiczne, ciepłe i mimo wszystko radosne.

Wójt gminy zaprasza

Mirosław Jakubczak

przyjmuje interesantów
w każdy piątek
w godzinach 07:30 - 15:30

Urząd Gminy w Błędowie

ul. Sadurkowska 13
05 - 620 Błędów
tel.: 48 6680 010
fax: 48 6680 655
e-mail: urzad@bledow.pl

Wyszukiwarka

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.